Żywienie

Żywienie w przedszkolu

Posiłki przygotowywane są w szkolnej kuchni Zespołu Szkół w Bystrej  i spełniają wszystkie wymagania sanitarno-epidemiologiczne oraz bhp.

Panie kucharki przygotowują smaczne i zdrowe dania dla dzieci wieku przedszkolnym
Kuchnia wyposażona jest w sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowywanie smacznych posiłków.

Potrawy są przyrządzane codziennie z produktów dostarczanych na bieżąco. Przy układaniu jadłospisów stosuje się tzw. system dekadowy, to znaczy, ze przez 10 kolejnych dni nie powtarza się żaden posiłek.

Personel kuchenny przygotowuje posiłki według zasad racjonalnego żywienia, aby dostarczały dzieciom w codziennej diecie odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Posiłki zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych, zgodnie z normami kalorycznymi i energetycznymi.

W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Zawsze mogą prosić o dokładkę. Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale wychowawca nie zmusza dzieci do jedzenia. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również ćwiczenia zachowania się przy stole: używanie serwetek, posługiwanie się łyżką, widelcem, itp.

Panie kucharki dokładają wszelkich starań, aby potrawy były kolorowe i zachęcające do spożycia nawet największego „niejadka”.

Organizujemy dla dzieci 2 posiłki w ciągu dnia:
ŚNIADANIE: w godz. 9.00 – 9.30
OBIAD: w godz. 12.00 – 12.30

Znalezione obrazy dla zapytania eden woda logo

Zapewniamy stały dostęp do butli z wodą  „Eden”. Wodę dzieci piją, kiedy mają na to ochotę. Koszt zakupu wody pokrywa Przedszkole.