WWRD

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to wielospecjalistyczne, kompleksowe
i intensywne działania, mające na celu stymulowanie funkcji odpowiedzialnych za rozwój psychomotoryczny i komunikację małego dziecka niepełnosprawnego, od chwili wykrycia niepełnosprawności do czasu podjęcia przez dziecko nauki w szkole, a także pomoc i wsparcie udzielane rodzicom i rodzinie w nabywaniu przez nich umiejętności postępowania z dzieckiem.

Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka prowadzone są przez zespół specjalistów, posiadających przygotowanie do pracy z małymi dziećmi, posiadającymi  studia podyplomowe z zakresu: wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w skład którego wchodzi:

• p. Bogusława Pietrzak- oligofrenopedagog;
  • p. Zofia Jałocha- gimnastyka korekcyjna;
  • p. Monika Matyasik- logopeda
  • p. Anna Drobna- pedagogika specjalna: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną; pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną;
  • p. Magdalena Czarny- psycholog.