DBI

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Nasze Przedszkole przystąpiło do konkursu na ciekawą inicjatywę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

NECIO

Zapraszamy wszystkie dzieciaki razem z rodzicami do odwiedzenia serwisu edukacyjnego http://www.necio.pl/ przygotowanego dla dzieci 4-6 letnich przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Safer Internet. Na stronie tej znajdują się materiały i aktywności zmierzające do zapoznania dzieci z zagadnieniem bezpieczeństwa w internecie. Przyjazny robocik Necio zaprasza dzieciaki do „zabawy w Internet”, proponując zadania dostosowane do ich możliwości motorycznych i poznawczych.
Interesujące są także wskazówki dla rodziców, którzy są towarzyszami i przewodnikami tej internetowej zabawy.

OWCE W SIECI

Na uwagę dzieci, młodziezy i dorosłych zasługuje seria niepowtarzalnych kreskówek pt. Owce w sieci„.
Ich podstawowym celem jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń płynących z korzystania z internetu, telefonów komórkowych oraz innych nowych technologii.

Naprawdę warto je obejrzeć. Link tutaj.