Dzieci-seniorom

Od października 2014r. nasze przedszkole realizuje Ogólnopolski Projekt Ziarenka Dobra "Dzieci - Seniorom".

Celem projektu jest :
- zachęcenie  dzieci do bezinteresownego i świadomego czynienia dobra na rzecz innych albo na rzecz środowiska, w którym żyją.

Najważniejszym celem IV edycji projektu jest budowanie systemu wartości i wychowywanie dzieci tak, aby były wrażliwe na los osób starszych, umiały dostrzec rolę seniorów w rodzinie i społeczeństwie, potrafiły i chciały nieść im pomóc.

Koordynatorem jest p. Bartłomiej Koziana.

DZIAŁANIA:

Przedszkolny Dzień Babci i Dziadka

STYCZEŃ 2015

Obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka w naszym Przedszkolu zgromadziły jak zawsze wielu Seniorów. Grupy 6 – latków: pani Małgorzaty Wójcik i pani Moniki Matyasik, które włączyły się w realizację powyższego Projektuprzygotowały dla wspaniałych Gości teatrzyk kukiełkowy pt.:”Legenda o smoku wawelskim". Profesjonalizm, wspaniała gra „ukrytych i widzialnych” Aktorów zaskoczyły i wzruszyły wszystkich Widzów! Przedszkolaki przygotowały również piękne recytacje wierszy wraz ze śpiewem radosnych piosenek o babci i dziadku.  Wnuczkowie nie zapomnieli obdarować swoich Babć i Dziadków upominkami, m.in.: słodkimi babeczkami i samodzielnie wykonanymi laurkami. Seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy którym mogli miło spędzić czas ze swoimi Wnukami.

Wielkanocne Życzenia dla Seniorów

Marzec – kwiecień 2015

W pierwszych wiosennych miesiącach roku 2015, rozpoczęły się przygotowania do wykonania świątecznych kartek dla Seniorów z naszej Wioski. Grupy Sześciolatków, które włączyły się w realizację Projektu wykonały na lekcjach religii wielkanocne kartki z życzeniami. Dzieci malowały i rysowały świąteczno – wiosenny obrazek, na kolorowe kartki nakleiły wizerunek zmartwychwstałego Jezusa, który ozdobiły kwiatowymi cekinami.  Przygotowane kartki zostały włożone do kopert i przekazane Księżom i Nadzwyczajnym Szafarzom z naszej Parafii, którzy z okazji Świąt Wielkanocnych udali się do Osób Starszych i Chorych. W czasie tych odwiedzin wręczyli wykonane przez naszych Przedszkolaków kartki. Radość i zaskoczenie obdarowanych były ogromne!

Warsztaty ceramiczne dla Seniorów

Kwiecień 2015

Kolejną propozycją dla naszych Seniorów było zaproszenie Ich do naszego Przedszkola na ceramiczne warsztaty. W czasie wspólnych zajęć pod troskliwą opieką Prowadzących, Rodziców i Dziadków nasze Przedszkolaki mogły poznać tajniki tworzenia glinianych kwiatów. Starsze Pokolenie było przewodnikiem dla Młodszego po tajnikach tej plastycznej metody. Była to okazja do zapoznania się przez naszych Sześciolatków „jak to dawniej bywało”, czym zajmowali się ich Najbliżsi gdy byli dziećmi. Seniorzy mogli dzielić się swoim doświadczeniem z Juniorami. Była to dla wszystkich wspaniała, choć wymagająca wiele trudu i zaangażowania zabawa i nauka, ale była to przede wszystkim kolejna piękna możliwość wspólnego spędzenia czasu!