Akcje przedszkola

Nasze przedszkole uczestniczy w poniżej zaprezentowanych akcjach

„Cała Polska czyta dzieciom i ja też”

Przedszkole Publiczne w Bystrej uczestniczy w kampanii „Czytające przedszkola”. Codzienne głośne czytanie jest bardzo ważne dla dzieci, gdyż jak dowiodły badania naukowe m.in.: buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem; zapewnia emocjonalny rozwój dziecka; rozwija język, pamięć i wyobraźnię; uczy myślenia, poprawia koncentrację; poszerza wiedzą ogólną.

Zbieramy zużyte baterie i nie tylko...

Zachęcamy dzieci oraz rodziców, aby w trosce o środowisko naturalne aktywnie  włączyli się w zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych, aluminiowych puszek.
Za zebrane dotychczas baterie - REBA Organizacja Odzysku S.A. przekazała Przedszkolu nagrodę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

"ZbieramyZakretki.pl pomagając ludziom pomagamy naturze"

Poprzez ten program chcemy zwrócić uwagę dzieci na potrzebę dbania o środowisko naturalne oraz chcemy zainteresować ich wtórnym wykorzystaniem surowców. Polega on na zbieraniu przez dzieci plastikowych zakrętek, a za uzyskane w ten spsób pieniądze kupowaniu wózków inwalidzkich i sprzętu rehabilitacyjnego.

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Jest to program ekologiczny, którego celem jest uczenie dzieci troski o środowisko naturalne. Pozwala on już od najmłodszych lat wyrobić u dzieci nawyk dbania o siebie i o innych. Nasze przedszkole już po raz czwarty może pochwalić się certyfikatem Przyjaciela Natury.

"Czyste powietrze wokół nas"- program antynikotynowy
Program ten uwzglednia nie tylko dzieci, ale również pozwala włączać we wszelkie działania ich rodziców i opiekunów. Głównym jego założenieem jest kształtowanie u dzieci postawy ochrony zdrowia w sytuacji, gdy są narażone na działanie dymu nikotynowego.

Należymy również do Klubu Szkół UNICEF

Klub Szkół UNICEF zrzesza szkoły, które chcą aktywnie uczestniczyć w projektach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF oraz które chcą włączyć się w akcje humanitarne dedykowane najbardziej potrzebującym dzieciom z całego świata. Klub Szkół UNICEF zrzesza szkoły, które chcą aktywnie uczestniczyć w projektach edukacyjnych.
Jeśli chcesz dowiedzieć się w jakich działaniach brało udział nasze przedszkole w ramach Klubu Szkół UNICEF kliknij tutaj.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Przedszkole bierze udział także w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie naszej placówki, podobnie jak w ubiegłych latach, tak też w tym roku  kwestowały wolontariuszki z Zespołu Szkół im. Św. Jana Kantego.