Akademia Zdrowego P.

Rozpoczynamy kolejną- 12 akcję Akademi Zdrowego Przedszkolaka. Jesienią   podróżujemy  do Krainy Pełnej Zdrowia, jesteśmy w trakcie realizacji cyku zajeć mających na celu przekazanie dzieciom wiedzy  i umiejętności z  zakresu szeroko pojetego zdrowia.  Pierwszy temat to przypomnienie czym jest piramida zywienia, temat drugi słodycze i ich zamienniki- tutaj dzieci dowiedziały sie nadmierne spozywanie słodyczy szkodzi zdrowiu, poznały również zdrowe zamienniki słodyczy i uczestniczyły w  wrsztatach kulinarnych. Podczas realizacji zajęć dzieci miały mozliwość poznać naturalne zamienniki cukru tj miód, syrop klonowy, stewia, ksylitol. Degustowały również suszone owoce. Przekonywały się o tym, że nie tylko żelki czy cukierki są słodkie i dobre ale  to co naturalne potrafi być smaczne i o wiele zdrowsze. Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy, że warto było by ustanowić w przedszkolu (na dobry początek) jeden dzień bez słodyczy. Trzymamy kciuki aby wszystkim łakomczuszkom słodyczy się udało- bo warto.
By bardziej dzieci zmotywować do ograniczenia spożywania słodyczy podczas zajęć dzieci poznały negatywne skutki jedzenia dużej ilości słodyczy.