ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚC

11 listopada 1918 roku to przełomowa data w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach narodu polskiego. Po 123 latach niewoli nadeszła upragniona wolność – Polska odzyskała niepodległość.

W dniu 07.11. 2014 roku dzieci z Przedszkola Publicznego w Bystrej obchodziły 96. rocznicę upamiętniającą tamte wydarzenia. Wyjątkowość tego dnia podkreślał odświętny strój i wykonany przez rodziców: biało-czerwony kotylion.

Grupy sześciolatków przygotowały uroczystą akademię na którą złożyły się wiersze, piosenki patriotyczne oraz inscenizowane opowiadanie przybliżające dzieciom historię naszego kraju. Występ z zapartym tchem obejrzały nawet najmłodsze przedszkolaki, które na zakończenie uroczystości otrzymały biało-czerwone chorągiewki. (M.W, M.M).

ZDJĘCIA Z TEGO WYDARZENIA MOŻNA OBEJRZEĆ W GALERII

PONIŻEJ PREZENTUJEMY FILMIK Z AKADEMII