Laureaci LCAE

W dniu 16. września 2014 miało miejsce posiedzenie członków Kapituły Programu Szkoły dla Ekorozwoju, która zatwierdziła ocenę aplikacji o certyfikaty Zielonej Flagi i Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, nadesłanych przez szkoły i przedszkola za rok szkolny 2013/14. Decyzja Kapituły programowej przyznano 46 certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywnosci Ekologicznej, wsród tych wyróżnionych szkół i  przedszkoli z dumą ogłaszamy że  swój certyfikat otrzymało Przedszkole Publiczne w Bystrej.

Przypominamy, że tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymują szkoły lub przedszkola, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla dzieci i młodzieży. Przyznawany jest na rok szkolny i ma zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych oraz odnawiania certyfikatu. Dla naszego przedszkola nadanie tego tytułu jest dowodem uznania i docenieniem działań ekologicznych podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju. Bardzo się cieszymy oczywiście, bo jest to zwieńczenie wszystkich naszych działań, które prowadzimy od lat. Ekologia jest bardzo wdzięcznym obszarem dla działań wychowawczych. Uczymy dbania o środowisko, odpowiedzialności za swoje otoczenie i podejmowania słusznych decyzji. Od kilku lat  staramy się ograniczyć zużycie energii i wody. Zbieramy plastikowe nakrętki, uczymy sortować odpady.  Dzieci uczestniczą też w akcji sprzątania świata. Bierzemy udział w licznych konkursach ekologicznych i programach.

Wręczenie Certyfikatów odbyło się podczas XII Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju w Krakowie. Certyfikat oraz flagę z rąk organizatorów w imieniu całej społeczności przedszkola odebrała koordynatorka programu Anna Kozłowska oraz dyrektor przedszkola Maria Drobna uczestniczące w konferencji.

Pragniemy również poinformować iż w aktualnym roku szkolnym podejmujemy kolejne działania związane z otrzymaniem nagrody drugiego stopnia -Zielonej Flagi.