Bezpieczne wakacje

Przedszkolaki borą udział w XI Akcji Akademii Zrowego Przedszkolaka pod hasłem: PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓŻY.  Podczas realizowanego programu dzieci dowiedziały się jak przygotować się do wakacyjnej podróży. Poznały rózne sposoby podróżowania i spędzania wolnego czasu: wakacje nad morzem, w górach i nad jeziorem. Podstawowym tematem było przypomnienie dzieciom numerów alarmowych i sposobów unikania zagrożeń czyhających na dzieci podczas wakacyjnego pobytu. Bezpieczna podróż samochodem, pociągiem, samolotem.
Zwierzątka ze zdowego zakątka nauczyły dzieci pakowania bagazu i zabierania niezbędnych rzeczy jak np. kremu z filterm, czapki, środek na komary itp. Dzieci poznały ciekawe miejsca podróżowania na mapie Polski. Dowiedziały się jak aktywnie spedzać czas wolny, jakie posiłki zjadać, a jakich unikać.
Na wakacyjne spędzanie wolnego czasu dajemy dzieciom Dekalog małego Podróżnika, który niech będzie dla nich mottem bezpieczenstwa. (A.K)
 WAKACJE NAD MORZEM

WAKACJE NAD JEZIOREM