NOCKA

Piątek- 6 czerwca-był dla dzieci z grupy "starszaków" niezwykły. Wtedy  nie wracały one na noc do domu- spędziły ją w przedszkolu. Bardzo podekscytowane pojawiły się w placówce o godzinie 18. Swój pobyt rozpoczęły od spaceru do piekarni, gdzie wspólnie z opiekunami kupiły bułki na kolację, zostały również poczęstowane pączkami. Po powrocie do przedszkola stała się rzecz niezwykła. W sali, gdzie rozłożone były materace i śpiwory dzieci odnalazły książkę, a na niej list. Okazało się, że to pirat Barnaba zostawił list. Prosił, aby dzieci odnalazły skarb ukryty na terenie ogrodu przedszkolnego. W tym celu musiały rozwiązywać liczne zadania (m.in. nauczyć się wierszyka o piratach, namalować sobie wąsy, zrobić tatuaż na ręce, narysować kredą statek piracki). Podążały wyznaczonym szlakiem. Po zrealizowaniu każdego polecenia otrzymywały fragment mapy. Na końcu wszystkie fragmenty skleiły w jedną całość- okazało się, że skarb zakopany  był w piaskownicy u "maluszków"; były nim cukierki. Poszukiwanie skarbu było czynnością bardzo męczącą, więc dzieci udały się do przedszkola, gdzie po kolacji, wieczornej toalecie i  modlitwie szybko zasnęły.