Metody pracy

Pracujemy twórczo z wychowankami, wzbudzając zainteresowanie różnymi dziedzinami życia, rozwijając ich wyobraźnię. Zgodnie z zasadą że dziecko najpełniej uczy się poprzez działanie i  przeżycie, w naszej ofercie dominują nowatorskie metody aktywizujące i twórcze:

Drama- metoda, która polega na wchodzeniu dziecka w różne role; w pracy z naszymi dziećmi stosujemy przede wszystkim gry dramowe.

Techniki twórczego myślenia- jest to metoda pozwalająca dziecku wyrażać własne myśli, wątpliwości; wśród technik twórczego myślenia, które my stosujemy, można wymienić m.in: burzę pytań, oborę, język ciała, improwizacje muzyczne.

Metody pedagogiki zabawy- metoda stosowana w przedszkolu z powodzeniem, gdyż pozwala dziecku poznać otaczający go świat w naturalny dla niego sposób, mianowicie poprzez zabawę.

Techniki C. Freinetea- głównym założeniem technik Freinetea jest nacisk na aktywność dzieci, stosowane w naszym przedszkolu techniki Freinetea to m.in.: swobodne teksty w formie wypowiedzi słownych, ekspresja plastyczna.

Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne- dzięki tej metodzie dziecko  poprzez różne ćwiczenia może poznać swoje ciało, otoczenie w którym przebywa oraz inne dzieci, z którymi ma styczność.

Metoda Dobrego Startu- stosowana w pracy z dziećmi jako etap wstępny nauki czytania i pisania.

Metoda Dennisona: „Kinezjologia Edukacji”-uwzględnia wpływ ruchu na uczenie się dzieci, w naszym przedszkolu prowadzimy m.in.: ćwiczenia rozwijające pewność siebie,  ćwczenia usprawniające pracę  narządów np. wzroku i słuchu, itp.

Metoda biblioterapii i muzykoterapii- poprzez czytanie bajek i słuchanie różnych utworów muzycznych wpływamy na prawidłowy rozwój dzieci i niwelowanie zaburzeń.

Symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania Prof. Jagody Cieszyńskiej