Wizyta pielęgniarki

Jesień i zima to pory roku, które wymuszają na nas większą troskę o własne zdrowie. Warto w tym czasie zdać się na własną intuicję, ale przede wszystkim posłuchać rady kogoś, kto zna się na zdrowiu najlepiej- lekarza lub pielęgniarki. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować spotkanie z pielęgniarką- panią Beatą Ciopałą, która w przystępny sposób zdradziła  dzieciom  tajniki dbałości o dobre samopoczucie. Poruszyła takie kwestie jak:
  •  mycie rąk (kiedy należy myć ręce);
  •  sposób zachowania się w czasie przeziębienia (zakrywanie ust w czasie kaszlu; jednorazowe użycie chusteczki);
  •  sposób postępowania z pasożytami ludzkimi;
  • zdrowe odżywianie.

Wskazówki udzielone przez panią pielęgniarkę są bardzo cenne. Z pewnością pozwolą przedszkolakom zminimalizować ryzyko zachorowania na różne choroby związane z nieprawidłową higieną.

Pani Beacie Ciopała bardzo dziękujemy, że zechciała podzielić się z nami swoją wiedzą.