Kodeks

Pierwszy kodeks małego ekologa powstał w przedszkolu w Bystrej. Każda grupa wiekowa miała za zadanie opracowanie jednego hasła ekologicznego.
Grupa maluszków przygotowała zagadnienie związane z piramidą żywienia, zachęcając tym samym do zdrowego odżywiania wszystkie dzieci, wspólne hasło grupy to: PRZEDSZKOLACZEK MAŁY, DUŻY O TYM PAMIĘTA, JE ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ NA CODZIEŃ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA.
Grupa 4-latków opracowała hasło zachęcające do dbania o las i zwierzęta: KAŻDEGO DNIA O KAŻDEJ PORZE PRZEDSZKOLAK ZIERZĘTOM POMOŻE!
Grupa 5-latków przedstawiała hasło przestrzegające nas przed nadmiernym hałasowaniem: KTO NIE HAŁASUJE PRZYRODĘ RATUJE!
Druga grupa 5- latków zachęca do oszczędzania energii: ENERGIĘ OSZCZĘDZAMY I PIENIĘDZY WIĘCEJ MAMY!
Grupa 6-latków w swiom haśle promuje zdrowy i ekologiczny styl życia: ROWEREM PO ZDROWIE, JAK DBAM O EKOLOGIĘ KAŻDY SIĘ DOWIE!
Druga grupa 6- latków przygotowała plakat zachęcający do segregowania śmieci: I TY MOŻESZ BYĆ CZYSTYM MALUCHEM NIE DAJ SIĘ ŚMIECIOM BĄDŹ ZUCHEM!!!
Wszystkie hasła są ważde w trosce o ekologię i dlatego po zapoznianu sie z tymi zagadnieniami wszystkie dzieci uroczyście ślubowały:
MY DZIECI Z PRZEDSZKOLA W BYSTREJ PRZYRZEKAMY ZE PRZYRODZIE ZGINĄĆ NIE DAMY!!!