OBSZAR NR 6 PwR

Konkurs Plastyczny: Promocja aktywnego trybu życia rozstrzygnięty.

Dnia 7 stycznia 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Bystrej odbyło się rozstrzygnięcie  Plastycznego konkursu  „Promocja aktywnego trybu życia”. W ramach konkursu wpłynęły prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bystrej oraz Przedszkola Publicznego w Bystrej .
Celem konkursu było: propagowanie idei zdrowego , aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez alternatywne formy uczestnictwa w kulturze fizycznej ,pogłębianie wiedzy na temat zdrowego i aktywnego stylu życia w szkole i poza nią, angażowanie dzieci mniej sprawnej do udziału w zajęciach o tematyce rekreacyjno- sportowej  i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych technikach i formach oraz materiałach.
Prace konkursowe napływały do 28 lutego 2014 r. do organizatorów Pani Grażyny Sutor

Nad rozstrzygnięciem konkursu pracowała komisja w składzie:

Pani Grażyna Sutor –Kierownik Biblioteki Publicznej w Bystrej
Pani mgr Maria Drobna – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Bystrej
Pani mgr Sylwia Gałka – Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Bystrej
Jury przyznało nagrody w trzech  kategoriach wiekowych klasy: Przedszkole,  Kl  I-III i klasy IV-VI.
W kategorii Przedszkola
 I miejsce – JULIA PIETRASIK

W kategorii kl. I-III
I miejsce : Julia Chorąży kl. III a, Marlena Suska kl. III a, Klaudia Sutor, Katarzyna Starzec, Maciej Porszke, Ewelina Skupień kl III a, Martyna Hojdas kl I a

W kategorii kl. I-III

II miejsce: Nikola Basiura kl I a, Katarzyna Trzop kl III a

III miejsce: Damian Sarna kl III a

W kategorii kl. IV-VI
I miejsce : Marzena Czarniak kl VI a

SPOTKKANIE Z POLICJANTEM

Wrzesień i październik to miesiące, w których dzieci poznają przedszkole oraz jego otoczenie. Nieodłącznym elementem tego procesu jest także zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w przedszkolu, jak również w czasie poruszania się po drodze. Z tego względu w naszej placówce odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami z Komisariatu w Jordanowie-panem Komendantem oraz panem Dzielnicowym. Dzieci miały okazję posłuchać na czym polega praca policjanta. Ponadto rozmawiano o zasadach bezpieczeństwa w czasie poruszania się na drodze oraz o tym, jak należy zachować się, gdy zaczepia nas ktoś obcy. Dzieci miały także możliwość poznania sprzętu potrzebnego policjantom w czasie ich pracy (lizaka, kajdanek, pałki). Na koniec spotkania odbiły swoje odciski palców na kartce. Jednak największą atrakcją był radiowóz policyjny, w którym dzieci mogły nawet usiąść. Przedszkolaki z pewnością na długo zapamiętają ten dzień, a my z naszej strony pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować panom policjantom za poświęcony czas.

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Jesień i zima to pory roku, które wymuszają na nas większą troskę o własne zdrowie. Warto w tym czasie zdać się na własną intuicję, ale przede wszystkim posłuchać rady kogoś, kto zna się na zdrowiu najlepiej- lekarza lub pielęgniarki. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować spotkanie z pielęgniarką- panią Beatą Ciopałą, która w przystępny sposób zdradziła  dzieciom  tajniki dbałości o dobre samopoczucie. Poruszyła takie kwestie jak:

•  mycie rąk (kiedy należy myć ręce);
  •  sposób zachowania się w czasie przeziębienia (zakrywanie ust w czasie kaszlu; jednorazowe użycie chusteczki);
  •  sposób postępowania z pasożytami ludzkimi;
  • zdrowe odżywianie.
Wskazówki udzielone przez panią pielęgniarkę są bardzo cenne. Z pewnością pozwolą przedszkolakom zminimalizować ryzyko zachorowania na różne choroby związane z nieprawidłową higieną.

Pani Beacie Ciopała bardzo dziękujemy, że zechciała podzielić się z nami swoją wiedzą.