WIZYTA POLICJANTÓW

Wrzesień i październik to miesiące, w których dzieci poznają przedszkole oraz jego otoczenie. Nieodłącznym elementem tego procesu jest także zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w przedszkolu, jak również w czasie poruszania się po drodze. Z tego względu w naszej placówce odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami z Komisariatu w Jordanowie-panem Komendantem oraz panem Dzielnicowym. Dzieci miały okazję posłuchać na czym polega praca policjanta. Ponadto rozmawiano o zasadach bezpieczeństwa w czasie poruszania się na drodze oraz o tym, jak należy zachować się, gdy zaczepia nas ktoś obcy. Dzieci miały także możliwość poznania sprzętu potrzebnego policjantom w czasie ich pracy (lizaka, kajdanek, pałki). Na koniec spotkania odbiły swoje odciski palców na kartce. Jednak największą atrakcją był radiowóz policyjny, w którym dzieci mogły nawet usiąść. Przedszkolaki z pewnością na długo zapamiętają ten dzień, a my z naszej strony pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować panom policjantom za poświęcony czas.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.