OBSZAR NR 8 PwR

AKTYWNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

PRZYGOTOWAŁA MGR ZOFIA JAŁOCHA

W dniu 24.I 2014 w grupie 3-4 latków odbyło się uroczyste spotkanie z babciami i dziadkami.
Wnuki/wnuczki aktywnie spędzili ten czas ze swoimi babciami i dziadkami. Pani mgr Zofia Jałocha przeprowadziła nastepujące konkurencje sportowo- muzyczno-taneczne.

Taniec z balonem (wnuczka/wnuczek z babcią/dziadkiem):
W zabawie uczestniczą pary-wnuczek- babcia/ wnuczka -dziadek, wnuczka- babcia
Każda para otrzymuje balon, który umieszcza między różnymi częściami ciała (brzuchami, czołami). Ręce uczestnicy trzymają za plecami. Pary tańczą w rytm muzyki. Wygrywa ta para, która utrzyma swój balon najdłużej.
Na zakończenie zabawy zwycięzcy otrzymują nagrody.

Rzut krążkiem na pachołek (wnuczek z dziadkiem, wnuczka z dziadkiem):

W zabawie uczestniczą pary -wnuczek - z dziadkiem/ wnuczka z dziadkiem. Każda para otrzymuje po 5 krążków, które precyzyjnym rzutem umieszczają je na pachołu. Wygrywa ta para, która umieści jak najwięcej krążków na pachołkach. Na zakończenie zabawy zwycięzcy otrzymują nagrody.

Rzut woreczkiem do pudełka (wnuczka z babcią):

W zabawie uczestniczą pary -wnuczka-babcia. Każda para otrzymuje po 3 woreczki, które precyzyjnym rzutem umieszczają je w pudełku. Wygrywa ta para, która umieści jak najwięcej woreczków w pudełku. Na zakończenie zabawy zwycięzcy otrzymują nagrody.

Konkurs pt.: "Ekologiczny strój dla  wnuczki".
W zabawie tej uczestniczą pary- wnuczka  z babcią/ . Dorosły uczestnik konkursu otrzymuje 1 rolkę papieru
toaletowego. Zadanie polega na jak najdokładniejszym ubraniu (owinięciu)  wnuczki przez babcię, od stóp do
szyi. Wygrywa ta para, która wykona zadanie najdokładniej.

RODZINNY DZIEŃ SPORTU

PRZYGOTOWAŁA MGR ZOFIA JAŁOCHA

Dnia 18 marca w Przedszkolu Publicznym w Bystrej został zorganizowany RODZINNY DZIEŃ SPORTU.  Głównym celem imprezy było kształtowanie u dzieci umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną.

CELE IMPRZEZY:

·        propagowanie zdrowego stylu życia;

·        pogłębianie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi;

·        integracja ze środowiskiem lokalnym;

·        nawiązanie kontaktu z rodziną uczniów;

·        wspólne przeżywanie uroczystości;

·        zaangażowanie rodziców do pracy na rzecz przedszkola.

Rodzice wraz ze swoimi dzieci uczestniczyli w następujących zadaniach:

·        Aerobik

·        Skoki na skakance

·        Bieg z piłeczką pingpongową umieszczoną na łyżce

Zmagania sportowe zakończono wykonaniem kanapek przez rodziców i dzieci. Oczywiście ze zdrowych produktów. Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele radości, zintegrował społeczność przedszkolną i lokalną.

W DNIACH OD 17-23 MAJA 2014 ROKU PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W BYSTREJ BĘDZIE REALIZOWAŁO ZADANIA WYNIKAJĄCE Z

VI EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH

XX SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN 2014

CELEM IMPREZY BĘDZIE:

• Promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej.
  •  Uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych, osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również niepełnosprawnych.
  •  Rozbudzanie postaw prospołecznych i obywatelskich, zmierzające do angażowania przy organizacjiimprez jak największej liczby wolontariuszy.
  • Poszerzenie i wzmocnienie współpracy władz samorządowych, organizacji pozarządowych,przedsiębiorstw, placówek oświatowo-wychowawczych w obszarze sportu powszechnegoi promowania zdrowego trybu życia.