Ramowy rozkład dnia

7.00-8.00        Schodzenie się dzieci. Zajęcia opiekuńcze. Inicjowanie rozmów z dziećmi, zabawy dowolne – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci. Praca  indywidualna o charakterze wyrównawczo – stymulującym oraz z dzieckiem zdolnym, zabawy integrujące grupę.

8.00-8.45        Poranne ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe z muzyką oraz zabawy integrujące grupę.

8.45-9.00        Przygotowanie do śniadania, porządkowanie sali, czynności samoobsługowe.

9.00-9.30        Śniadanie. Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałość o zdrowie. Celebrowanie posiłku, eksponowanie pracy dyżurnych – wdrażanie do samodzielności.

9.30-9.45        Czynności samoobsługowe w łazience – poranna toaleta nauka mycia rąk, mycia zębów, właściwego korzystania z toalety, doskonalenie tych czynności.

9.45-11.00      Kierowane zajęcia dydaktyczne w ramach realizacji programu wychowania przedszkolnego z całą grupą. Nabywanie umiejętności poprzez działanie i doświadczanie. Organizowanie zabaw twórczych i ruchowych zgodnie z tematyką zajęć. Stwarzanie sytuacji edukacyjnych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Organizowanie środowiska inspirującego podejmowanie zabaw tematycznych, dydaktycznych, badawczych i ruchowych. Wspieranie działań twórczych podczas kontaktu dzieci ze sztuką, muzyką i literaturą.

11.00-11.45   Doskonalenie czynności samoobsługowe przed wyjściem (nauka ubierania się, wiązanie sznurowadeł, zapinania guzików, suwaków). Zabawy swobodne w ogrodzie, zajęcia ruchowe, zabawy tropiące, wycieczki i spacery – poznanie środowisk przyrodniczych i społecznych w najbliższym otoczeniu przedszkola.

11.45-12.00    Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne i samoobsługowe. Praca dyżurnych np. nauka nakrywania do stołów.

12.00-12.30   Obiad. Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami (widelcem, nożem, łyżką). Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

12.30-13.00    Relaks. Słuchanie literatury dziecięcej, muzyki relaksacyjnej, wyciszenie.

13.00-14.00    Praca indywidualna dostosowana  do potrzeb i możliwości dzieci, zabawy ogólnorozwojowe

14.00- 15.30  Zabawy inspirowane przez nauczyciela z elementami zajęć multimedialnych,  zabawy inspirowane przez dzieci, gry i zabawy edukacyjne, porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.

Przedszkole jest czynne od 7.00 do 15.30