"Kozucha kłamczucha"

W poniedziałek (27 maja) gościli w naszym przedszkolu
 aktorzy, którzy zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Kozucha kłamczucha”.

Opowiadało ono o samotnej dziewczynie-Zazulce- wędrującej po świecie w poszukiwaniu swego miejsca, aż pewnego razu trafiła ona na górską chatkę. Mieszkał w niej pewien góral- zaproponował on dziewczynie, żeby zajęła się jego białą kozą. Zazulka chętnie przystała na propozycję górala. Niestety, zdawałoby się, że tak prosta czynność jak pilnowanie kozy, wcale do łatwych nie należała. Zwierzę było bardzo nieposłuszne, a do tego ciągle kłamało swemu właścicielowi, że Zazulka się nią nie opiekuje. W efekcie dziewczyna straciła pracę i opuściła chatkę. Jednak w wyniku splotu różnych wydarzeń gospodarz odkrywa, że koza ciągle kłamie. Historia kończy się pomyślnie, ponieważ Zazulka wraca do chatki, a bohaterowie żyli długo i szczęśliwie.
Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało. Dodatkowym walorem był fakt, że były one angażowane do niektórych scen. Pozwoliło to ich zaktywizować i pełniej zaangażować w przebieg prezentowanych wydarzeń.