Wycieczka do Rabcia

We wtrorek - 07.05.2013 r.- dzieci z oddziału pięciolatków wraz ze swymi wychowawczyniami ponownie gościły w Teatrze Lalek "Rabcio".
Teatr Lalek "Rabcio" istnieje od roku 1949, powstał jako teatr amatorski dla dzieci przebywających w sanatoriach w Rabce.
   To już kolejna nasza wycieczka z cyklu spotkania ze sztuką. Tym razem dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia

pt.  "Tygrys Pietrek".

Poświęcone ono było niezwykle sympatycznemu tygryskowi, który niestety wszystkiego się bał. Inne tygrysy nasmiewały się z niego, a za brak odwagi nawet... ukradły mu paski. Zasmucony tygrysek szukał innych przyjaciół do zabawy- spotkał na swej drodze groźnego krokodyla, strachliwą zebrę oraz wesołe małpki. Zmęczony już swoim strachem przed wszyskim postanowił poszukać odwagi: chciał ją kupić w sklepie, nabyć w wojsku, u indian, nawet u kowbojów. Niestety nie udało mu się. Aż...pewnego dnia jego mama bardzo ciężko zachorowała. Tygrysek postanowił za wszelką cenę pojechać po lekarza- pokonał burzę, wichurę i przepaście. Sprowadził doktora do mamy, czym udowodnił, że jest odważny. Dzięki temu odzyskał utracone paski.

Tak po krótce można opisać historię tygryska wyreżyserowaną przez Grzegorza Kwiecińskiego oraz odegraną przez:
Cezarego Skrockiego, Agnieszkę Kwiatkowską, Agnieszkę Bała, Piotra Serafina.

Klikając na poniższy link można zobaczyć zdjęcia z przedstawienia.