Wiesław Drabik

12. października starszaki miały okazję poznać autora bajek o zwierzętach Pana Wiesława Drabika. Spotkanie z autorem odbyło sie w Szkole Podstawowej w Bystrej. Wcześniej dzieci zapoznały się z wieloma bajeczkami autora oraz wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Bystrej. Wszystkie dzieci, które poswięciły swój czas i wykonały pracę plastyczną zostały nagrodzone książeczkami i pięknymi dypolmami. Na spotkaniu z autorem dzieci miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób Pan Wiesław rozpoczął swoją przygodę z pisaniem, mogły posłuchać wielu rymów wymyślanych przez autora na poczekaniu, a także mogły zdobyć w  konkursach wiedzy książeczki autora. Mimo młodego wieku i dużej konkurenci ze strony dzieci szkolnych naszym przedszkolakom poszło bardzo dobrze zdobywając liczne upominki.