Skansen w Zubrzycy

25. września 6-latki wybrały się na wycieczkę do Zubrzycy Górnej, gdzie mogły zwiedzać Skansen będący parkiem etnograficznym, w którym można podziwiać kulturę orawską.Skansen regionalny tworzony był od1937 roku, otwarty został w 1955 roku. Na terenie skansenu znajduje się wiele ciekawych i pięknych obiektów, które przykuły uwagę dzieci swoim urokiem. Dzieci poznały rys historii ludowej, zapoznały się z historią pasterstwa, słownictwem pasterskim, zwiedziły bacówkę oraz piękny Kościół pw. Matki Bożej Śnieżnej. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach, na których nauczyły się przyśpiewki, zobaczyły pokaz slajdów o tematyce pasterskiej oraz otrzymały na pamiątkę materiał filcowy z pieczątką Skansenu, z którego mogli sobie uczyć etui lub torebkę.